Дніпродзержинське училище професійної підготовки |
Начальник училища полковник внутрішньої служби Передереєва Н.О. | Історія створення. У 1977 році на базі житлової зони ВТК № 5 УВТУ УВС Дніпропетровської області створено Дніпродзержинську школу підготовки молодшого та середнього начальницького складу ВТУ МВС УРСР. Протягом трьох років з 1977 по 1978 р. здійснюється реконструкція колишніх гуртожитків засуджених під навчальний корпус, напівпідвальні приміщення – під стрілецький тир та спорт зали. Були побудовані адміністративне приміщення, клуб, стройовий плац, спортивний майданчик, реконструйована їдальня. З 1978 по 1985 роки у цій школі здійснюється початкова підготовка контролерів виховно-трудових колоній, СІЗО (тюрем). Усього за цей період пройшли навчання 6280 осіб. В 1985 році цей заклад перейменовано в навчальний центр УВТУ УВС Дніпропетровської області, який здійснював курсове навчання з початкової підготовки начальників загонів, інженерів з організації праці засуджених, старших майстрів та майстрів, начальницького та вільнонайманого складу виробничо-технічних та економічних служб, начальницького та вільнонайманого складу медичних служб, бійців загонів спеціального призначення УВП, контролерів виправно-трудових колоній, СІЗО (тюрем). Також на базі цього центру підвищували кваліфікацію старші майстри та майстри, начальницький та вільнонайманий склад виробничо-технічних та економічних служб, лікарі-наркологи, позаштатні співробітники бойової та службової підготовки, контролери виховно-трудових колоній, СІЗО (тюрем). Крім того у центрі проводились навчальні збори з бійцями загонів спеціального призначення; інженерами-програмістами; черговими помічниками начальників СІЗО. Усього за період з 1985 по 1992 рік в навчальному центрі пройшли навчання 12240 слухачів. В 1992 році навчальний центр перейменовано у Дніпродзержинське училище професійної підготовки працівників ГУВП МВС України з максимальною наповнюваністю – 360 слухачів. В період з 1992 по 1998 рік курсове навчання з початкової підготовки проходили начальники загонів, інженери з організації праці засуджених, майстри та старші майстри, начальницький склад виробничних, економічних, медичних служб, контролери виховно-трудових колоній, бійці загонів спецпризначень, міліціонери державної служби охорони, міліціонери патрульно-постової служби. Підвищували кваліфікацію: контролери СІЗО (тюрем), контролери виховно-трудових колоній майстри та старші майстри, начальницький склад виробничо-технічних та економічних, позаштатні співробітники бойової і спеціальної підготовки. Також, здійснювалась перепідготовка снайперів, ЧПНСІ, інженерів програмістів. Всього за цей період пройшло навчання 8254 слухачів. |
Колектив училища |
У зв’язку зі створенням наприкінці 1998 р. Державного департаменту України з питань виконання покарань та передачею йому функцій охорони виправно-трудових колоній, які до цього здійснювали внутрішні війська МВС України училище у 1999 р. здійснює початкову підготовку молодших інспекторів відділів охорони, нагляду і безпеки, молодших інспекторів відділів режиму і охорони СІЗО (тюрем), виховно-трудових колоній. Протягом 1999 року навчання пройшли 3439 слухачів.
Після відокремлення Державного департаменту України з питань виконання покарань від МВС України цей навчальний заклад був наприкінці 1999 р. перейменований у Дніпродзержинське училище професійної підготовки працівників органів та установ Державного департаменту України з питань виконання покарань, у 2001 році у Дніпродзержинське училище професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи, наказом № 104 від 07.05.2007 р. Дніпродзержинське училище професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
У різні роки навчальний заклад очолювали:
- з 10.08.1977 р. по 31.05.1984 р. полковник внутрішньої служби Ермоленко М.М.;
- з 18.06.1984 р. по 24.09.1987 р. підполковник внутрішньої служби Сторожук С.Я.;
- з 24.10.1987 р. по 14.04.1993 р. полковник внутрішньої служби Нижник В.Ф.;
- з 04.08.1993 р. по 01.09.2005 р. полковник внутрішньої служби Хейлик Б.І.;
- з 03.11.2005 р. по теперішній час полковник внутрішньої служби Передереєва Н.О.
Керівний склад училища:
Начальник училища полковник внутрішньої служби Передереєва Н.О.
Заступник начальника училища по роботі з особовим складом, стройової частини та режиму – підполковник внутрішньої служби Лоза С.М.
В.о. І-го заступника начальника училища – начальника навчального відділу підполковник внутрішньої служби Чибісов О.В.
В.о. заступника начальника училища з господарчої частини, начальника інтендантсько-господарчого відділу - майор внутрішньої служби Тюфтій С.М.
Структурні підрозділи училища:
- навчальний відділ, який складається з трьох циклів: цикл загальноправових дисциплін, цикл спеціальних дисциплін і цикл вогневої та фізичної підготовки,
- відділ по роботі з особовим складом,
- стройова та чергова частина,
- інтендантсько-господарський відділ,
- фінансове відділення.
Навчально-методична робота
На сьогоднішній день в училищі проходять підготовку дванадцять категорій персоналу ДКВСУ:
- молодші інспектори відділів охорони КВУ закритого типу (первинна професійна підготовка),
- молодші інспектори відділів охорони КВУ закритого типу (підвищення кваліфікації),
- молодші інспектори відділів режиму та охорони слідчих ізоляторів (первинна професійна підготовка),
- молодші інспектори відділів режиму та охорони слідчих ізоляторів (підвищення кваліфікації),
- персонал підрозділів спеціального призначення (первинна професійна підготовка),
- персонал відділів (груп) інтендантського та господарського забезпечення установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, який перебуває на посадах середнього і старшого начальницького складу (первинна професійна підготовка),
- персонал відділів охорони КВУ, який перебуває на посадах середнього і старшого начальницького складу (первинна професійна підготовка),
- персонал слідчих ізоляторів, який перебуває на посадах ЧПНСІ та заступників ЧПНСІ (підвищення кваліфікації),
- старші по корпусних відділеннях слідчих ізоляторів (підвищення кваліфікації,
- начальники варт відділів охорони кримінально-виконавчих установ закритого типу (підвищення кваліфікації),
- інспектори (старші інспектори) відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів (первинна професійна підготовка),
- заступники начальників установ виконання покарань, слідчих ізоляторів з інтендантського та комунально-побутового забезпечення, начальники відділів (груп) з інтендантського та господарського забезпечення установ виконання покарань, слідчих ізоляторів (підвищення кваліфікації).
Навчання проводиться у відповідності з навчально-професійними програмами, затвердженими Головою Державної пенітенціарної служби України, якими передбачено проведення лекцій, семінарських та практичних занять, на яких вивчаються теоретичні положення, відпрацьовуються практичні ситуації та безпосередні дії на навчальному полігоні училища, закріплюються навички виконання нормативів та дій при ускладненні обстановки.
На теперішній час викладацький склад училища укомплектований особами, які мають вищу юридичну або педагогічну освіту, мають достатній рівень методичної підготовки та практичний досвід роботи в установах Державної кримінально-виконавчої служби України.
З метою покращення підготовки навчально-методичних матеріалів, стимуляції творчої діяльності викладацького складу в напрямку розширення форм і методів навчальної діяльності, запровадження у навчальний процес прогресивних форм навчання щорічно проводяться конкурси на кращу методичну розробку або посібник, кращу аудиторію, краще відкрите чи показове заняття.
Для вирішення питань удосконалення навчально-виховного процесу та максимального наближення його до практичної діяльності викладачі училища налагоджують взаємозв'язок з установами виконання покарань, навчальними закладами та управліннями Державної пенітенціарної служби України в областях (зокрема під час стажування в практичних установах особового складу училища).
З метою вдосконалення навчального процесу, наближення його до практичної діяльності органів та установ виконання покарань, обміну досвідом між викладачами училища та практичними працівниками органів та установ виконання покарань, обговорення актуальних проблем професійної діяльності, реформування Державної кримінально-виконавчої служби України традиційно проводяться круглі столи та науково-практичні конференції за участю викладачів та слухачів училища, ветеранів кримінально-виконавчої служби, представників органів та навчальних закладівМВС.
В училищі ведеться постійна робота над удосконаленням навчально-матеріальної бази (викладачами, виготовляються наочні посібники, стенди згідно чинного законодавства, систематично проводяться поточні ремонти навчальних аудиторій).
Виховна та спортивно-масова робота
Значна увага в училищі приділяється виховній та культурно і спортивно-масовій роботі
Для патріотичного виховання слухачів залучаються Ради ветеранів кримінально-виконавчої системи та органів внутрішніх справ, різноманітні громадські організації. Проводяться заходи, що сприяють підвищенню престижу Державної кримінально-виконавчої служби, розвитку особистісних, естетичних компетентностей, духовної культури, формуванню і розвитку мотивації, необхідної для сумлінного виконання службових обов’язків. Створюються умови для самореалізації слухачів, застосування здобутих знань та практичних навичок, збереження і зміцнення морального і фізичного здоров’я, формування культури «здорового способу життя»; формування і вдосконалення культури відпочинку.
Персонал та слухачі училища беруть участь у святкових, урочистих заходах районного та місцевого рівнів щодо відзначення Дня Соборності України, Дня воїна-інтернаціоналіста, Дня Захисника Вітчизни, Масляної, Дня Чорнобильської катастрофи, Дня Перемоги, Дня незалежності України та ін.
Традиційно проводяться зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, ветеранами війни, ліквідаторами аварії на ЧАЕС; екскурсії пам'ятними місцями Дніпродзержинська та Дніпропетровська; розважальні ігри «Вгадай мелодію!», «Нумо, хлопці!»,«Нумо, дівчата!», пізнавально-інтелектуальна гра «Брейн-ринг!»; заняття з історії релігії, святкові Богослужіння настоятелем храму Святої Трійці Володимиром Бойко; змагання на першість училища з гирьового спорту, більярду, комплексної силової вправи, підтягування на поперечині, жиму штанги, армреслінгу, настільного тенісу, легкої атлетики, футболу.
На базі Дніпродзержинського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України проводиться чемпіонат Державної пенітенціарної служби України з офіцерського триборства та проводились навчальні збори з особовим складом підрозділів спеціального призначення.
Колектив училища співпрацює з навчальними закладами, громадськими і культурними організаціями міста та здійснює на постійній основі шефську допомогу Дитячому будинку м. Дніпродзержинська. Вихованці Дитячого будинку запрошуються на спортивні, державні та духовні свята, які проводяться на базі училища, залучаються до виступів колективів художньої самодіяльності, до участі у спортивних змаганнях. Персонал училища також постійно відвідує вихованців Дитячого будинку.
Діяльність училища висвітлюється в інформаційних випусках місцевого телебачення, на шпальтах відомчої газети «Закон та обов’язок», міських газетах та на офіційному web - сайті училища.
Наперiод до 2015 рокурозроблено План перспективного розвитку училища, реалізація якого дозволить зробити реальні кроки, спрямовані на обґрунтовану перебудову навчально-виховного процесу на основі докорінного перегляду його змісту, форм, методівта умов організації, зміцнення кадрового потенціалу Державної кримінально-виконавчої служби України, демократизації і гуманізації, створення нової системи інформаційного забезпечення, використанняiнтерактивних навчальних технологій, переобладнання матеріально-технічної базиучилища.